2024.09.30. 12:28:25 5512 182

Egyél burgonyát! – Egészséged hálás lesz
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

A burgonya ízletes és sokoldalúan elkészíthető, és ami a legjobb, hogy az egészségünk szempontjából is kiváló választás. Olyan fontos tápanyagokat tartalmaz, mint a C-vitamin, a kálium és a rostok, amelyek támogatják az immunrendszert és a szív egészségét.

Burgonya Fotó: 123rf.hu - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Burgonya Fotó: 123rf.hu

Ráadásul a burgonya sokféleképpen kerülhet a tányérunkra – sült, főtt, pürésített vagy grillezett formában is élvezhetjük, így változatossá tehetjük az étrendünket. Ám ha az egészségünk az elsődleges szempont, akkor tartózkodjunk a zsírban, vagy sok zsiradékkal készült változatoktól, mint a sült krumpli, vagy burgonyapüré.

Lássuk csak, miért jó, ha nem is naponta, de viszonylag gyakran fogyasztjuk!

  • A jóllakottságérzet garantált! Ha szeretnél olyan ételt varázsolni az asztalra, ami sokáig eltelít, akkor válassz egy krumplis ételt! Garantáltan sokáig tele lesz a pocakod!

  • Fáradékony vagy? Emellett fejfájást, letargiát és gyengeséget is érzel? Meglehet, vashiányod van! Talán nem a burgonya vastartalma a legnagyobb, de rendkívül jól felszívódik a szervezetedben!

  • Jót tesz az izmoknak! Olyan fontos ásványi anyag található a krumpliban, mint a kálium, ami az izmok egészséges felépüléséhez szükséges. Mivel hidratálja a szöveteket és az izmokat, ezért fontos szerephez jut az izmok összehúzódásában és ellazulásában.

Forrás: mindmegette.hu

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Mit tegyünk, ha a gyerek „unatkozik”? – Az unalom, mint a kreativitás motorja

„Anyaaa, unatkozooom!” – ismerős mondat? Sok szülő rögtön kapkodni kezd: játékot keres, programot ajánl, képernyőt kapcsol. Pedig az unalom nem ellenség. Sőt! A gyerekkori unalom a belső világ felfedezésének, a kreatív gondolkodásnak és az önálló problémamegoldásnak az egyik legtermészetesebb kiindulópontja.

Dalszerző tábor indult Pásztor Annával

Zenei producerek, dalszerzők, énekesek, dobosok és gitárosok a szakma legjobbjaiból, és egy maroknyi, elképesztően tehetséges, a világra nyitott fiatal, akik különbözőségük ellenére sem adják fel álmaikat. Megrendezték a Civil út Alapítvány nagysikerű fogyatékosügyi tehetségkutató, tehetséggondozó programjának első nyári alkotótáborát. A Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával mentorprogram öt napra a Római-partra tette át székhelyét, ahol kibővült csapattal, a természet közelségében, kiszakadva a város zajából, teljes elvonulásban folyt a lázas munka.

Különleges lekvár cseresznyéből – Imádni fogjátok!

Édes, roppanós, mélybordó kincsek – a cseresznye kétségkívül a nyár egyik legnagyobb ajándéka! Alig várjuk, hogy megjelenjen a piacon, és ilyenkor szinte kilókkal visszük haza, mert egyszerűen lehetetlen abbahagyni. Frissen a legfinomabb, de szerencsére a konyhában is rengeteg módon felhasználható: süteményekbe, pitékbe, fagyikba vagy akár egy klasszikus kompótként is remekül működik.