2018.04.16. 14:03:30 13962 362

Házi müzliszelet mogyorókrémmel és chiamaggal
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Egy kis házi készítésű, egészséges finomság, amire nem mondhatsz nemet! Nemcsak akkor ajánljuk, ha éppen azon dolgozol, hogy életmódot válts, vagy fogyj, hanem akkor is, ha egy kis változatosságra vágysz, és kedveled a házi készítésű dolgokat.

Házi müzliszelet | Fotó: 123rf.com - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Házi müzliszelet | Fotó: 123rf.com

Ebben a müzliszeletben az a jó, hogy pontosan tudod, hogy mennyi cukor van benne, és hogy azonkívül még miből áll. Variálhatod is kedvedre, és bátran dúsítsd például olajos magokkal.

Házi müzliszelet mogyorókrémmel és chia maggal - Recept

Hozzávalók:

  • 4 ek. mogyorókrém (ha lehet cukormentes)
  • 80 g agave szirup (helyettesíthető juhar sziruppal, vagy rizs sziruppal)
  • 3 ek. chia mag (anélkül is finom, ha nem találsz egyik boltban sem)
  • 3 ek. almapüré (legjobb friss almából turmixolva)
  • 180 g zabpehely
  1. Melegítsük elő a sütőt 175 fokra, kapcsoljuk alul-felül sütéses funkcióra.
  2. Béleljünk ki egy szögletes sütőformát sütőpapírral.
  3. Keverjük össze a chia magot a zabpehellyel és az alma pürével, ha nem elég krémes egy kis alma levet még rakhatunk hozzá. A mogyorókrémet a választott sziruppal hevítsük fel alacsony lángon és keverjük össze.
  4. A chia magos masszát és a mogyoró krémes szirupot keverjük össze, majd kanalazzuk a sütőformába és egyenletesen simítsuk el benne.
  5. Helyezzük a középső sínre, majd 15 perc alatt süssük arany barnára. Ha kihűlt, vágjuk szeletekre és sütőpapírba csomagolva a nap bármely szakaszában elfogyasztható a házi készítésű müzlink.

Elkészítési idő: 25 perc

Cikkajánló Neked, ha érdekelnek a változatos finomságok:

Mi legyen a reggeli, tízórai, ha már unjátok a szokásos szendvicset>>

Még egy házi müzliszelet recept>>

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Egy falatnyi tavasz – illatos, szaftos, üdítően könnyed desszert

A répatorta sokak számára a húsvét egyik kihagyhatatlan süteménye, de ez a változat egészen új élményt ad azoknak is, akik eddig csak a klasszikus verziót ismerték. Szaftos, illatos, enyhén fűszeres, mégsem nehéz – és pont annyira édes, hogy bűntudat nélkül is élvezhető legyen.

Nem csóka, hanem csoda – Az articsóka gyógyító titkai

„Csókai csóka, vak varjúcska, Komor kőszál kőlakója…” – ki ne emlékezne Móra Ferenc játékos verssoraira? És ki ne hallaná meg fülében a „csóka” szó zenéjét, ha először találkozik az articsóka névvel? Mert valóban: első hallásra inkább tűnhet madárnak, mint zöldségnek. Azonban az articsóka – a maga tüskés, bogáncsszerű külseje mögött – valóságos táplálkozási és egészségügyi kincsestár. A fészkesvirágzatúak családjába tartozó növény nemcsak a tányérokra kívánkozik, hanem egyre gyakrabban bukkan fel természetgyógyászati ajánlásokban is. Nézzük, mit érdemes még tudnunk erről a különleges növényről.

Viszket, hámlik, pirosodik: mit tehetünk az ekcéma ellen?

Az ekcéma görög eredetű szó, amely hólyagos bőrelváltozásokat jelöl. Orvosi szempontból bőrgyulladásként vagy dermatitisként is emlegetik, és gyakran egyfajta túlérzékenységi reakcióként jelentkezik. Az allergiás bőrtünetek hátterében olyan gyakran használt termékek állnak, mint a parfüm, testápoló, dezodor, körömlakk vagy egyes gyógyszerek. A nikkel, amely sok bizsuban megtalálható, szintén sűrűn bizonyul kiváltó oknak – a becslések szerint minden tizedik nő érzékeny rá. Mit érdemes még tudnunk az ekcémáról?