2015.09.26. 08:30:17 15064 352

Tócsi, tócsni, lapcsánka, cicege – Dobd fel az egyszerű finomságot!
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Ha biztosra akar menni az emberlánya, és ráadásul gyorsan le akarja tudni a vacsorát, akkor a tócsni tuti ötlet. Sőt, egy laza szombati ebédként is megteszi, valamilyen combosabb levessel. Mert nincs is annál jobb, mint a hideg tejföllel befedett forró finomságba beleharapni. Hát lehet ezt még fokozni?

Tócsni - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Tócsni

Hogy lehet-e, azt nem tudjuk, de azért mi teszünk rá néhány kísérletet!:-)

Az alaprecept

Szerintünk senkinek nem kell bemutatni, de azért leírjuk!

Ami kell hozzá:

  • Nyers reszelt krumpli

  • Liszt

  • Só, bors

  • Tojás

  • Olaj a sütéshez

A krumplit egy tálba tesszük, hozzákeverjük a lisztet (amennyit felvesz), tojást. Ízesítjük sóval, borssal és kis lepényeket formázunk a masszából, majd forró olajban kisütjük őket.

Ha vágynál egy kis változatosságra…

… a következő módokon turbózhatod fel ezt az amúgy is finom krumplis ételt:

  • keverj az krumplis masszához egy teáskanál curryport

  • ha magyarosan szeretnéd, jöhet egy kis őrölt paprika bele

  • kerülhet a keverékbe apróra vágott újhagyma, fokhagyma, esetleg vékony csíkokra vágott hagyma is

  • a krumpli mellé reszelhetsz sajtot is, ha valami izgalmasra vágysz

  • ha az íze mellett a színét is szeretnéd feldobni, kerüljön a masszába egy kis reszelt sárgarépa is

  • finom zöldfűszerekkel is megbolondíthatod: mehet bele petrezselyem, koriander, metélőhagyma

  • ha igazán bevállalós vagy, mehet bele egy kis chili is ;-)

  • és ha még annál is bevállalósabb vagy (és épp kifogytál a krumpliból), esetleg almával is megpróbálhatod, amit hagymával és egy kis curryvel megbolondítva egy igazán érdekes ízkombinációt kapsz majd.

Forrás: dasistdochnochgut.at

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Mit tegyünk, ha a gyerek „unatkozik”? – Az unalom, mint a kreativitás motorja

„Anyaaa, unatkozooom!” – ismerős mondat? Sok szülő rögtön kapkodni kezd: játékot keres, programot ajánl, képernyőt kapcsol. Pedig az unalom nem ellenség. Sőt! A gyerekkori unalom a belső világ felfedezésének, a kreatív gondolkodásnak és az önálló problémamegoldásnak az egyik legtermészetesebb kiindulópontja.

Dalszerző tábor indult Pásztor Annával

Zenei producerek, dalszerzők, énekesek, dobosok és gitárosok a szakma legjobbjaiból, és egy maroknyi, elképesztően tehetséges, a világra nyitott fiatal, akik különbözőségük ellenére sem adják fel álmaikat. Megrendezték a Civil út Alapítvány nagysikerű fogyatékosügyi tehetségkutató, tehetséggondozó programjának első nyári alkotótáborát. A Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával mentorprogram öt napra a Római-partra tette át székhelyét, ahol kibővült csapattal, a természet közelségében, kiszakadva a város zajából, teljes elvonulásban folyt a lázas munka.

Különleges lekvár cseresznyéből – Imádni fogjátok!

Édes, roppanós, mélybordó kincsek – a cseresznye kétségkívül a nyár egyik legnagyobb ajándéka! Alig várjuk, hogy megjelenjen a piacon, és ilyenkor szinte kilókkal visszük haza, mert egyszerűen lehetetlen abbahagyni. Frissen a legfinomabb, de szerencsére a konyhában is rengeteg módon felhasználható: süteményekbe, pitékbe, fagyikba vagy akár egy klasszikus kompótként is remekül működik.