2025.01.03. 08:40:32 5748 189

Készítsd el saját természetes testápolódat otthon!
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Az ember sokszor beleszédül, ahogy a drogériákban a rengeteg kozmetikum között próbálja megtalálni a számára megfelelőt. Szuper, hogy manapság ennyire széles a választék a gyártók termékei között, ám az utóbbi években a bolti portékák helyett sokan választják a házilag kikeverhető alternatívákat, hiszen így pontosan tudják, milyen összetevők kerülnek a bőrükre. Ez nemcsak izgalmas hobbi, de a természetességre és fenntarthatóságra törekvő életmód része is lehet. Ha mindig is érdekelt, hogyan készíthetsz saját bőrápolót, próbáld ki ezt a nyugtató hatású, jojobaolajos, levendulás krémet!

Házi testápoló Fotó:123rf.com - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Házi testápoló Fotó:123rf.com

Készíts testápolót!

Ezekre lesz szükséged:

  • 50 ml jojobaolaj

  • 50 ml mandulaolaj

  • 10 g sheavaj

  • 10 g méhviasz

  • 15 csepp levendula illóolaj

  • 10 csepp E-vitamin olaj

Elkészítés:

Először is tedd makulátlanná a munkaterületet, fertőtlenítsd az eszközöket, edényeket, és moss kezet alaposan. Az alapanyagokat tartsd tiszta, száraz helyen. Egy hőálló üvegedényben gőz felett, melegítsd össze a jojobaolajat, mandulaolajat, sheavajat és méhviaszt. Fontos, hogy lassan olvaszd meg az összetevőket, hogy megőrizd azok értékes tulajdonságait.

Miután az elegy kihűlt kb. 40°C-ra, add hozzá a levendula illóolajat és az E-vitamin olajat. Ezek nemcsak illatosítanak és tartósítanak, hanem jótékony hatással vannak a bőrre is. Ha elkészült, öntsd steril, zárható üveg tégelybe. Tartsd hűvös, száraz helyen, és három hónapon belül használd fel.

Higiéniai alapszabályok

Az otthoni kozmetikum készítésnél elengedhetetlen a tisztaság. Minden eszközt fertőtleníts alkohollal vagy forró vízzel. Ügyelj arra, hogy a keverék ne érintkezzen vízzel, mert az növelheti a baktériumok elszaporodásának kockázatát. Használd mindig tiszta kézzel az adagolókanalat, és soha ne nyúlj a készítményhez közvetlenül.

Ez a levendulás testápoló nyugtatja a bőrt, hidratálja a száraz területeket, és kellemes illatával segíti a relaxációt. Próbáld ki, és élvezd a természetes bőrápolás örömét!

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Toszkán hangulat a tányéron – Pappa al pomodoro, az olasz parasztkonyha gyöngyszeme

Kevés nemzet tud olyan szenvedéllyel főzni, mint az olaszok – és talán még kevesebb képes ennyire egyszerű alapanyagokból valódi gasztronómiai élményt varázsolni. A pappa al pomodoro, vagyis a paradicsomos kenyérleves tipikus toszkán fogás, melyet generációk óta készítenek a régióban, főként a nyári hónapokban, amikor a paradicsom a legédesebb és a legzamatosabb.

Így eddzük az akaraterőnket

Az emberek egyik legbecsesebb tulajdonságai közé sorolható akaraterő azzal vértezi fel „birtoklóját”, hogy tudatosan, elszántan érvényesíteni tudja mindazt, amit célul tűzött ki maga elé. Szívósság ez, csodálatra méltó eltökéltség, ami különösen a megpróbáltatásokkal bőségesen telezsúfolt időkben teszi követendővé azokat, akik ebben jeleskednek. Gyakorlása nem más, mint az önfegyelem, az önuralom erkölcsi magasságokba emelése, kiegészülve az önismeret tántoríthatatlanságával.

Tudjuk, mégsem tesszük? Egészségre törekvés kis lépésekben

A Leideni Egyetem kutatói szerint manapság igencsak erőteljes akadályokba ütközik mindenki, aki egészségesebben akar élni. Marieke Adriaanse, a Leideni Egyetem Orvosi Központjának professzora, mindezt azzal egészíti ki, hogy a tudományos előrevetítések szerint 2060-ra szükségessé válik, hogy minden harmadik ember az egészségügyben helyezkedjen el. Éppen ezért már ma arra kell törekednünk, hogy a megelőzést helyezzük előtérbe, ha az egészséges életmód mellett döntünk.