2021.08.26. 11:28:02 8070 224

Ingyenes nyár végi és őszi programokat szervez a Magyar Szabadidősport Szövetség
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Nyár végén és ősszel is szervez sportos és egészségmegőrző programokat a Magyar Szabadidősport Szövetség (MASPORT).

Közös sportolás - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Közös sportolás

A szervezet szerdai közleménye szerint szeptember 18-ig öt helyszínen zajlik az Országos Családi Mozgásfesztivál, melynek keretében Tatabányán, Sopronban, Budapesten, Szegeden és Salgótarjánban helyszínenként legalább 20 sportágat lehet kipróbálni, miközben egészségi állapotfelmérést és életmódtanácsadást is végeznek a szakemberek. Augusztus végéig a MASPORT a tagszervezeteivel közösen rendezett, Nyári Sportmámor elnevezésű eseménysorozat keretében országszerte 123 sport- és egészségmegőrző programot bonyolít le.

"Valljuk, hogy a sport mindenkié, ezért nagyon fontosnak tartjuk, hogy a család összes tagjának biztosítsunk mozgáslehetőségeket, hogy mindenki találjon kedvére való aktív kikapcsolódási formát" - idézte a közlemény Czene Attilát, a MASPORT elnökét.

Ősszel "Töltődj fel sporttal!" szlogennel indít újabb programsorozatot a szervezet, ennek fő eseménye az Európai Sporthét, valamint a szeptember 25-i #BeActive Night lesz, utóbbit online rendezik meg.

A szeptember 23. és 30. között sorra kerülő Európai Sporthét ideje alatt több száz ingyenes, illetve kedvezményes sportprogram várja az érdeklődőket Magyarországon is, szeptember 25-én 16 órától 24 óráig pedig online lehet csatlakozni a #BeActive Night-hoz, melyen a virtuális helyiségekben válogathat minden érdeklődő a számára megfelelő mozgásformák között. Az őszi eseményeket az októberi Világ Gyalogló (Hó)Nap zárja le, mely helyi gyalogtúrák révén elsősorban a természetjárókat mozgósítja.

Forrás: MTI

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

A világ legfurcsább múzeumai, amiket érdemes felvenni a bakancslistára

A múzeum szó hallatán sokaknak klasszikus festmények, régészeti leletek vagy történelmi relikviák jutnak eszébe. Pedig a világ tele van különleges, sőt meghökkentő múzeumokkal, amik a megszokottól eltérő módon mesélnek kultúráról, emberi szokásokról – vagy éppen abszurd mániákról. Ha unod a hagyományos látványosságokat, ezeket a helyeket érdemes felírnod a bakancslistádra.

Joghurt kicsit másképp – 3 sós ötlet reggelire vagy vacsorára

A joghurtot sokan csak gyümölcsökkel, müzlivel vagy desszertként ismerik, pedig sós változatban is igazi kincs lehet – frissítő, könnyű és még laktató is. Ráadásul nyáron különösen jól jön, ha olyan ételeket készíthetünk belőle, amikhez nem kell bekapcsolni a sütőt. Íme három sós recept, amit bátran kipróbálhatsz reggelire vagy egy hűs vacsorához.

A nagy hőmérséklet-különbség megzavarhatja a vérnyomásunkat

Akár hányinger, szédülés, émelygés, fejfájás is felléphet az arra érzékenyeknél, ha nagy hőmérséklet- vagy magasságkülönbségnek teszik ki a szervezetüket, a vérnyomásunk ugyanis ilyenkor reagál a környezetváltozásra. Dr. Barna István, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika főorvosa azt mondja, az egészséges szervezet nagyon gyorsan adaptálódik, viszont a magas vérnyomással küzdő betegeknek azt javasolja, hogy a nyaralásra is vigyék magukkal a vérnyomásmérőt, hogy az esetleges ingadozásokat követni tudják, ehhez igazítva a gyógyszeradagolást.