2020.05.06. 15:51:47 7864 246

Edzeni már lehet, a játszóterek használata még csak elvétve engedélyezett vidéken
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Több településen már lehet edzeni a sportlétesítményekben a fertőtlenítés és a távolságtartás szabályaira ügyelve, a játszótereket azonban - a Nógrád megyei Pásztó kivételével - egyelőre nem, illetve csak fokozatosan nyitják meg.

Vírus - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Vírus

Salgótarjánban szerdától kinyit a sportcentrum, az ott lévő játszóteret viszont lezárják. A sportcentrumban szerdától lehet edzéseket tartani. A terület nyitva áll a hobbisportolók előtt is, sportrendezvényeket azonban továbbra sem lehet tartani. A városi kispályásfutball-bajnokságot egyelőre nem kezdik meg.

Jövő hétfőtől megnyitják a Városi Sportcsarnokot a sportedzések előtt. Az egyesületekkel a héten egyeztetnek a beosztásról, hogy az edzések között az öltözőket és más helyiségeket megfelelően fertőtleníthessék.

A játszótereket továbbra is lezárva tartják a nógrádi megyeszékhelyen.

Pásztón újranyitották a játszótereket és a sportpályákat, de Farkas Attila polgármester felhívta a figyelmet arra, hogy a csoportosulásokat itt is kerülni kell.

Az Orosházán élők ismét használhatják a parkokat, sétányokat, kutyafuttatókat, ám a másfél méteres távolságot be kell tartani, és kerülni kell a csoportosulást.

Szarvason a parkok és terek látogathatók, a játszóterek és a szabadtéri sporteszközök használata azonban nem engedélyezett - közölte az önkormányzat közleményben az MTI-vel. A Szent Klára Gyógyfürdő csak beutalóval, időpont-egyeztetéssel látogatható.

A gyulai sportlétesítményekben továbbra is csak egyéni szabadidős tevékenység végezhető, csapatsport nem - közölte közleményben a Gyulasport NKft.

Csongrádon a takarítás és fertőtlenítés után csütörtöktől fokozatosan megnyitják a játszóterek többségét. A rendelőintézet előtt előszűrő sátrat állítanak föl, ahol az érkezőket kikérdezik és szűrik majd - közölte Bedő Tamás polgármester.

Kaposváron közös szabályok bevezetésében állapodott meg Szita Károly polgármester a városban újranyitó konditermek üzemeltetőivel. A politikus a Facebook-oldalán adta hírül, hogy a létesítményekben két hétig nem tartanak csoportos órákat, és nagy gondot fordítanak az eszközök, tornaszerek fertőtlenítésére. A termekben egyidejűleg csak meghatározott számú vendég tartózkodhat és nem használhatják a zuhanyzókat, szaunákat.

Szombattól újra látogatható a hévízi tófürdő - közölte honlapján az üzemeltető Hévízgyógyfürdő és Szent András Reumakórház. Az intézmény tájékoztatása szerint a szabadtéri részleg látogatható május 9-től, a tavat két bejáraton keresztül, a Deák tér és a Festetics Fürdőház irányából lehet majd megközelíteni.

Forrás: MTI

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Vége a fájdalomnak – így szabadulhatsz meg a benőtt körömtől

Kevés kellemetlenebb apróság van annál, mint amikor a lábujj körme – legtöbbször a nagylábujjé – benő a bőrbe. Az egyszerű mozgást, cipőviselést, sőt néha még az alvást is megkeserítheti. Sokan hajlamosak halogatni a megoldást, pedig a benőtt köröm kezelhető, és néhány jó szokással akár megelőzhető is.

Mosás tippek kezdőknek és haladóknak(X)

A mosás a háztartásban alapvető rutin. Sokan mégsem gondolnak bele, hogy mennyire sok tényező befolyásolja a végeredményt. A rosszul megválasztott program, a túl sok mosószer vagy a helytelen szárítás nemcsak a ruháinkat teheti tönkre, de feleslegesen terheli a pénztárcánkat és a környezetet is. Cikkünk kezdőknek és haladóknak egyaránt hasznos mosási tippeket kínál, hogy a ruhák tovább maradjanak újszerűek, és a folyamat is hatékonyabbá váljon.

A sportteljesítményre is hatással van a nagy meleg és a magas páratartalom

A magas hőmérséklet és páratartalom hatással van a szervezet hőháztartására, ami különböző mechanizmusokon keresztül befolyásolja az erőkifejtést, az állóképességet és a koncentrációt is. Nagy melegben a szervezet saját védelmét helyezi az első helyre, így óhatatlanul csökken a fizikai teljesítmény. Ezért, bár a nyár kiváló időszak a szabadtéri sportolásra, kulcsfontosságú a test hőháztartásának védelme, a megfelelő hidratálás, a túlterhelés elkerülése, valamint a napvédelem – mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének tanszékvezetője.