2025.11.10. 15:31:54 349 15

Mozgás, ami kisimítja az arcot
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

A test és az arc között szorosabb kapcsolat húzódik, mint gondolnánk. A feszültség, a rossz testtartás, a stressz mind-mind ott hagyja a nyomát az arcvonásokon is – a homlok ráncoltabb, a szem alatti rész fáradtabb, az állkapocs megfeszül. Az arcjóga és a helyes testtartás azonban együtt nemcsak fiatalosabb megjelenést, hanem belső egyensúlyt is adhat. Ez a mozgásforma nem csupán a szépségről szól, hanem arról is, hogyan viseljük a mindennapi terheket az arcunkkal.

Arc változása Fotó:123rf.com - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Arc változása Fotó:123rf.com

Arc és test: egyensúlyban

Az arcunk nem különálló egység – a vállak, a nyak és a gerinc állapota közvetlenül befolyásolja, hogyan tartjuk a fejünket, és ezáltal hogyan nézünk ki. A görnyedt testtartás előrehúzza a fejet, a nyaki izmok megfeszülnek, és ez hosszú távon fáradt, megereszkedett arckifejezést okozhat. A testtartás tehát nemcsak a hátunkat, hanem az arcunk tónusát is formálja. Amikor kiegyenesedünk, nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is „felemelkedünk” – az arcizmaink is lazulnak, a tekintet nyitottabbá válik.

Az arcjóga szerepe

Az arcjóga lényege, hogy célzottan dolgoztatja meg az arc és a nyak izmait, így serkentve a vérkeringést és a nyirokkeringést. Ez természetes „lifting” hatást eredményez – nem az izmok megerőltetésével, hanem tudatos, finom mozdulatokkal. Rendszeres gyakorlással az arc frissebb, tónusosabb lesz, a feszültség pedig oldódik.

Például, ha néhány percet szánsz naponta a „mosolyizom” gyakorlására – amikor mélyen mosolyogsz úgy, hogy közben a szemed sarkát is bevonod a mozdulatba – aktiválod azokat az izmokat, amik az idővel hajlamosak elernyedni. Ugyanígy a nyújtó gyakorlatok, a fejkörzés vagy a nyakizmok finom átmozgatása is látványos változást hozhat az arc vonásaiban.

A testtartás, mint szépségrutin

A legszebb arckrém sem hat úgy, ha a test feszültségben van. A stressz, a tartós ülés és a telefonra görnyedés mind „lenyomatot” hagy a nyakon és az állvonalon. Érdemes naponta többször pár percet szánni arra, hogy tudatosan kihúzd magad, megemeld a fejed, és mély levegőt vegyél. Már ez a kis szokás is kisimítja a mimikai feszültséget.

A belső ragyogás kulcsa

A mozdulat, a légzés és az arctudatosság együtt teremtik meg azt a természetes ragyogást, amit semmilyen smink nem tud pótolni. Az arcjóga nem csupán szépségápolás, hanem önkapcsolódás: pár perc naponta, amikor figyelsz magadra, és ezzel visszaadod a testednek és arcodnak azt, amit a rohanás elvett. A tükörben nemcsak a vonásaid változnak majd meg – hanem az is, ahogyan magadra nézel.

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...