2015.07.25. 11:03:23 7320 164

Strandok éjszakája július 31-én - Több mint 50 fürdővel!
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Országszerte már csaknem ötven fürdő csatlakozott a július 31-én megrendezendő Strandok éjszakájához, és még tart a jelentkezési időszak - mondta a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. marketingigazgatója az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában.

Medence - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Medence

Czinege Szilvia kifejtette: a tavaly 50 ezer látogatót vonzó programhoz a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. is csatlakozott, a társaság a Palatinuson tartja meg a Strandok éjszakáját július 31-én. Elmondása szerint főként családi programokat kínálnak majd a látogatóknak 21 óráig, a környező lakóházak miatt a Palatinuson addig tart majd a program.

Országszerte már csaknem 50 fürdő csatlakozott a kezdeményezéshez, és még tart a jelentkezési időszak, egyes vidéki strandokon akár hajnali 4-ig tartanak majd a zenés, táncos és egyéb szórakoztató programok - tette hozzá.

Czinege Szilvia arról is beszélt, hogy a hőség miatt rengetegen látogatnak a hozzájuk tartozó 12 strandra és fürdőbe. Júniusban volt olyan hétvége, amikor több mint 60 ezren váltottak jegyet a budapesti fürdőkbe - tette hozzá.

Forrás: MTI

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

A nyári bioritmus változása – Miért ébredünk másképp nyáron?

Nyáron sokan tapasztalják, hogy valami megváltozik bennük. Reggel könnyebben nyílik ki a szemünk, kevésbé érezzük nehéznek a felkelést, és napközben is más ritmusban működünk. Mintha a szervezetünk alkalmazkodna a nyárhoz: a hosszabb nappalokhoz, a több fényhez és a természet lassan változó üteméhez. Ugyanakkor nem mindenki éli meg ezt pozitívan. Vannak, akik energikusabbnak érzik magukat, míg mások nehezebben alszanak el, fáradtabbak vagy nyugtalanabbak lesznek a nagy melegben.

A franciák kedvenc almás péksütije

A francia pékségek kirakataiban nehéz úgy végigsétálni, hogy ne akadjon meg a szemünk a vajillatú, aranybarnára sült finomságokon. A croissant és a pain au chocolat mellett azonban van egy kevésbé látványos, mégis rendkívül népszerű klasszikus: a chausson aux pommes, vagyis a francia almás papucs.

Nem elég sétálni és súlyzózni az erős csontokért – a foci és a kézilabda többet segíthet

A csontok egészsége szempontjából elsősorban nem az számít, mennyit sportolunk, hanem az, hogy mennyire mozgunk intenzíven – erre a következtetésre jutottak a Semmelweis Egyetem kutatói. A Sports Medicine – Open folyóiratban megjelent elemzésük szerint a csontképződést leginkább azok a mozgásformák serkentették, amelyek robbanékony mozdulatokat, gyors irányváltásokat és fordulásokat igényelnek. Az eredmények hozzájárulhatnak a csontok egészségét megőrző és a csontritkulást megelőző mozgásprogramok hatékonyabb kialakításához.