2021.02.26. 14:17:50 8922 238

Még a nyár előtt bevezethetik az EU-ban a digitális oltási igazolványt
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Még a nyár előtt bevezethetik az Európai Unióban az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) elleni védőoltás beadását tanúsító igazolványt, amellyel szabadabban lehet majd utazni - mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön Berlinben a tagállami kormány-, illetve államfőket összefogó Európai Tanács videokonferenciája után.

Vakcina - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Vakcina

A kancellár hangsúlyozta, hogy egyelőre a vírus új, erősen fertőzőképes mutációinak terjedése áll a tagállamok figyelmének középpontjában. Különösen súlyos a járványhelyzet Csehországban és Szlovákiában, "de Magyarország is arról számolt be, hogy egy harmadik hullámmal terhes nehéz helyzetre számítanak" - tette hozzá.

Ugyanakkor abban is minden tagország egyetértett, hogy szükség van digitális oltási igazolványra - fűzte hozzá Angela Merkel.

Mint mondta, az EU-tagok önállóan, nemzeti szinten vezetik majd be az újítást, de a tagállami igazolványok egy uniós szintű megoldás révén az egész EU-ban érvényesek lesznek. Így a digitális oltási igazolvánnyal szabadabban lehet majd utazni a közösségen belül, és az új megoldás lehet az alapja annak is, hogy az unión kívüli országokból érkezők beutazhassanak az EU-ba.

Hangsúlyozta: az új intézmény bevezetése egyáltalán nem jelenti, hogy csak az utazhat, akinek van digitális oltási igazolása. Ezzel a kérdéssel kapcsolatban "semmiféle politikai döntés nincs még".

Kifejtette: az alacsony átoltottsági arány miatt mindez egyelőre "nem is téma, de elő kell készíteni". A fejlesztés három hónapot vehet igénybe - ismertette Angela Merkel.

Forrás: MTI

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Mitől lesz tartós a nyári manikűr?

A nyár igazi próbatétel a manikűr számára. A napsütés, a homok, a klóros medencevíz, a sós tengervíz, a gyakori kézmosás és a kerti munkák mind olyan hatások, amelyek gyorsabban igénybe veszik a körmöket és a körömlakkot. Nem csoda, hogy sokan már néhány nap után lepattogzó lakkal, kiszáradt körömággyal vagy töredezett körmökkel szembesülnek. Pedig egy kis odafigyeléssel jelentősen meghosszabbíthatjuk manikűrünk élettartamát.

Arcápolási rutin 10 perc alatt a rohanó hétköznapokra

A zsúfolt hétköznapokban sokszor úgy érezzük, hogy minden perccel el kell számolnunk. A reggelek kapkodással telnek, este pedig már csak arra vágyunk, hogy minél hamarabb ágyba kerüljünk. Ilyenkor az arcápolás gyakran háttérbe szorul, vagy legfeljebb egy gyors arclemosásra jut idő. Pedig a bőrünk ilyenkor is ugyanúgy igényli a törődést, mint amikor több szabadidőnk van.

A nyári szemvédelem fontossága - Nem csak a bőrnek árthat az UV-sugárzás

Amikor a nyári egészségvédelemről beszélünk, legtöbbször a bőrünk jut eszünkbe. Naptej, kalap, árnyék, megfelelő fényvédelem – ezek a tanácsok szinte minden nyári magazinban és egészségügyi ajánlásban szerepelnek. Eközben azonban van egy szervünk, amely legalább annyira ki van téve a napsugárzás hatásainak, mégis jóval kevesebb figyelmet kap: a szemünk. Pedig a nyári hónapokban a szemeket is fokozott terhelés éri.