2017.06.07. 17:16:04 14392 343

Gyűrűsfarkú makik születtek a veszprémi állatkertben
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Gyűrűsfarkú maki (katta) ikrek születtek május végén a veszprémi állatkertben, a látogatók a Fejes-völgyi területén lévő kifutóban láthatják a kölyköket.

Gyűrűsfarkú maki - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Gyűrűsfarkú maki

Török László elmondta, hogy az újszülött katták jól vannak, napjuk jelentős részét anyjuk szőrébe kapaszkodva töltik.

A katták öt hónapos korukig általában anyatejjel táplálkoznak, de két hónapos koruktól már kóstolgatják a gyümölcsöket, zöldségeket, a különböző hajtásokat és leveleket - fűzte hozzá.

Török László beszélt arról is, hogy a katta könnyen felismerhető hosszú, gyűrűs mintázatú farkáról, amelyet járás közben a magasba tart. A Madagaszkár déli és délnyugati részén fekvő erdőkben honos.

Gyűrűsfarkú makiGyűrűsfarkú maki
Húst nem fogyaszt, legfeljebb ízeltlábúakat kap el néha, de elsősorban falevelekkel, fiatal hajtásokkal, virágokkal, gyümölcsökkel, egyes fák kérgével táplálkozik.

Három új tevével is bővült az állatkert lakóinak száma a múlt héten, a kétpúpú tevék immár kilencfős csapata az Afrika szavanna kifutó mellett látható - mondta az igazgató.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Melegítő tavaszi édesburgonya-krémleves gyömbérrel és kókusztejjel

A tavasz kiszámíthatatlan — egyik nap virágillatú napsütés, másnap ködös, szeles hűvösség. Az ilyen időszakokban a lelkünk és a testünk is egy kis extra melegségre vágyik. Habár a téli nehéz ételek ideje már elmúlt, mégis jól esik valami melengető, mégis könnyed fogás. Ez a selymes édesburgonya-krémleves épp ezt nyújtja: melegséget, táplálást és egy kis egzotikus csavart is a gyömbér és kókusztej jóvoltából.

Egy csepp esély – 50 éves a magyarországi újszülöttkori szűrés

Minden ezredik újszülöttet érinthet valamilyen ritka betegség, és ezek között csaknem 30 olyan van, amelynek korai felismerésére Magyarországon már 1975 óta működik országos szűrőprogram. Az elmúlt fél évszázadban a szűrőközpontokban – 2007 óta Budapesten a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján és a Szegedi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján – több mint 5,6 millió újszülött vérmintáját elemezték, és 3289 olyan gyermeket szűrtek ki, akiknél már az előtt megkezdhették a kezelést, hogy a betegség tünetet okozott volna.

Tavaszi szépségrutin hűvösebb napokra – így ápold bőröd májusban is

Májusi virágzás ide vagy oda, a tavasz nem mindig szól napsütésről és langyos szellőről. A hűvösebb, szelesebb napokon a bőrünk könnyen kiszáradhat, érzékennyé válhat, vagy épp zsírosodni kezdhet a fűtött terek, szél és hőmérséklet-ingadozás miatt. Épp ezért a tavaszi szépségrutin sem lehet egy az egyben a nyári előfutára – finomhangolásra van szükség.