2017.06.02. 07:00:21 10798 290

A pünkösdi hosszú hétvégén is sok lesz a napsütés
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

A pünkösdi hosszú hétvégén is lehetnek helyenként záporok, akár zivatarok, de többnyire a napsütés lesz jellemző, 30 Celsius-fok feletti maximumokkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Időjárás előrejelzés - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Időjárás előrejelzés

Pénteken nagyjából a Győr-Békéscsaba vonaltól északkeletre derült, napos idő lesz legfeljebb kevés fátyolfelhővel. Ettől a vonaltól délnyugatra is sok napsütés várható, de a Dunántúl délnyugati részein helyenként zápor és néhány zivatar is kialakulhat. Helyenként nagyobb mennyiségű csapadék is hullhat. A legalacsonyabb hőmérséklet "szeszélyes területi eloszlásban", tág határok, 6-17 fok között várható. A 10 fok alatti értékek az Északi-középhegység területén és az Észak-Alföldön fordulhatnak elő, a 15 fok fölöttiek pedig a városokban, a hegyekben és délnyugaton. Napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.

Szombaton északkeleten derült vagy gyengén felhős, száraz idő lesz. Másutt gomolyfelhős, napos időre lehet számítani, a Dunántúl nyugati és déli részén délutántól elszórtan, a középső országrészben néhol alakulhat ki zápor, zivatar. Zivatarban erősödhet meg a szél. A leghidegebb órákban 10-16 lehet. A nappali maximumok 27-32 fok között alakulnak.

Vasárnap is többnyire napos időre lehet számítani. A délutáni, esti órákban elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A Dunántúl északi részén megerősödhet, illetve zivatar idején viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 11-17, a legmagasabb hőmérséklet 29-33 fok között várható.

Pünkösdhétfőn a többórás napsütés mellett többfelé valószínű zápor, zivatar. Helyenként megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódhat a szél. A minimumhőmérséklet 14-20 fok között valószínű. Napközben az Alföldön 29-32, másutt 24-29 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Forrás: MTI

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

A nyári bioritmus változása – Miért ébredünk másképp nyáron?

Nyáron sokan tapasztalják, hogy valami megváltozik bennük. Reggel könnyebben nyílik ki a szemünk, kevésbé érezzük nehéznek a felkelést, és napközben is más ritmusban működünk. Mintha a szervezetünk alkalmazkodna a nyárhoz: a hosszabb nappalokhoz, a több fényhez és a természet lassan változó üteméhez. Ugyanakkor nem mindenki éli meg ezt pozitívan. Vannak, akik energikusabbnak érzik magukat, míg mások nehezebben alszanak el, fáradtabbak vagy nyugtalanabbak lesznek a nagy melegben.

A franciák kedvenc almás péksütije

A francia pékségek kirakataiban nehéz úgy végigsétálni, hogy ne akadjon meg a szemünk a vajillatú, aranybarnára sült finomságokon. A croissant és a pain au chocolat mellett azonban van egy kevésbé látványos, mégis rendkívül népszerű klasszikus: a chausson aux pommes, vagyis a francia almás papucs.

Nem elég sétálni és súlyzózni az erős csontokért – a foci és a kézilabda többet segíthet

A csontok egészsége szempontjából elsősorban nem az számít, mennyit sportolunk, hanem az, hogy mennyire mozgunk intenzíven – erre a következtetésre jutottak a Semmelweis Egyetem kutatói. A Sports Medicine – Open folyóiratban megjelent elemzésük szerint a csontképződést leginkább azok a mozgásformák serkentették, amelyek robbanékony mozdulatokat, gyors irányváltásokat és fordulásokat igényelnek. Az eredmények hozzájárulhatnak a csontok egészségét megőrző és a csontritkulást megelőző mozgásprogramok hatékonyabb kialakításához.