2016.08.18. 15:33:42 8070 201

Kozák Danuta győzött 500 méteren, övé az 500. magyar olimpiai érem
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

A kajakos Kozák Danuta szerezte Magyarország 500. olimpiai érmét: az UTE 29 éves versenyzője címét megvédve megnyerte csütörtökön az 500 méteres versenyt a riói játékokon.

Aranyérmes a kajakos Kozák Danuta | A magyar kajakos megvédve címét aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Tamás - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Aranyérmes a kajakos Kozák Danuta | A magyar kajakos megvédve címét aranyérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az immár négyszeres olimpiai bajnok a döntőben féltávnál már az élen haladt, majd fokozatosan növelte előnyét, és végül óriási előnnyel érkezett a célba.

Kozák a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

A magyar sportolók eddig hét első, három második és négy harmadik helyet harcoltak ki a riói olimpián.