2015.08.05. 08:53:00 5597 116

Kapás bronzérmes, nem jutottak négy közé a férfi pólósok
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Az 1500 méter gyorson harmadik Kapás Boglárkának köszönhetően a kazanyi világbajnokság medencés úszóversenyeinek harmadik, keddi napján sem maradt érem nélkül a magyar küldöttség.

A bronzérmes Kapás Boglárka az 1500 méteres gyorsúszás eredményhirdetése után a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 4-én. MTI Fotó: Kovács Anikó - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com A bronzérmes Kapás Boglárka az 1500 méteres gyorsúszás eredményhirdetése után a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 4-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A 22 éves magyar versenyző 15:47.09 perces idővel, harmadikként ért célba az 1500 fináléjában, így több mint tizenöt másodpercet faragott a két évvel ezelőtt Barcelonában felállított 16:02.58 perces rekordjából.

A címvédő férfi vízilabda-válogatott drámai csatában 8-7-es vereséget szenvedett az olasz csapattól a keddi negyeddöntőben, így Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese az 5-8. helyért folytathatja csütörtökön a Szerbia-Egyesült Államok mérkőzés vesztesével.

Cseh László 200 méter pillangón a legjobb idővel jutott a szerdai fináléba, míg Hosszú Katinka 200 méter gyorson a negyedik eredményt elérve kvalifikálta magát a döntőbe. A délelőtti előfutamok során Horváth Dávid 50 méter mellen 37., Verrasztó Evelyn 200 méter gyorson 30., Gyurta Gergely 800 méter gyorson 23. helyen zárt, míg Bernek Péter ugyanezen a távon 24. lett.